Defensores del Chaco

Největší sportovní zařízení v hlavním městě Paraguay , město Asuncion, lze považovat za Defensores del Chaco - obrovský stadion. Právě zde se konaly vítězné zápasy paraguayského národního fotbalového družstva.

Trochu z historie stavby

Defensores del Chaco byl zahájen v roce 1917. Nejprve se struktura nazývala "Puerto Sachonia", stejně jako stejnojmenná městská část. V dobách občanské války, která zasáhla stát, se zde konaly důležité setkání, vojáci byli povoláni do armády Paraguay. Po několika letech existence se jméno změnilo na "Defensores del Chaco" na počest vojáků, kteří obhajovali tuto oblast.

Co je zajímavé v Defensores del Chaco?

V průběhu let byl stadion opakovaně vybrán jako aréna pro mezinárodní fotbalové turnaje. Právě tato sportovní plocha přinesla vítězství místnímu klubu "Olympia" v národním šampionátu a paraguayský národní tým vyhrál Americký pohár grandiózní. Dnes je stadion schopen ubytovat nejméně 65 tisíc fanoušků. Kromě sportovních soutěží se konají hudební koncerty a světelné přehlídky.